Sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe z falownikiem (FL)

Coraz częściej w warsztatach, zakładach przemysłowych, a także w przedsiębiorstwach, w których pojawiają się duże wahania poboru powietrza, wykorzystuje się sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe z falownikiem. Jest to spowodowane wielością zalet jakie oferuje ten kompresor, w porównaniu ze swoimi odpowiednikami tłokowymi.

Przede wszystkim, dzięki wykorzystaniu regulatora PID, każda sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa z falownikiem błyskawicznie reaguje na pojawiające się zmiany ciśnienia, przywracając je do pożądanego poziomu. Wykorzystanie elementów konstrukcyjnych umożliwiających łagodny rozruch, odpowiednio przedłuża żywotność urządzenia, nie obniżając przy tym jakości wykonywanej pracy.

Jest to również tańsze rozwiązanie, porównywalne z modelami tłokowymi bezolejowymi. Jednak w przypadku tego urządzenia dotyczy to przede wszystkim niższego zużycia energii elektrycznej, a nie substancji olejowej. Ponadto, kompresor posiada wąską histerezę pomiędzy dolnym a górnym ciśnieniem skompresowanego powietrza, co również przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Dzięki wykorzystaniu konstrukcji obudowy o charakterze uniwersalnym, każda sprężarka śrubowa WAN-NK umożliwia zainstalowanie w niej falownika zarówno podczas samego etapu produkcji, jak i już w trakcie użytkowania.

NK z FALOWNIKAMI FL

 
 

loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2 loga 2

 

kontakt

SPÓŁDZIELCZA WYTWÓRNIA APARATÓW NATRYSKOWYCH "WAN"

SZIEDZIBA FIRMY

ul. Łużycka 1081-537 Gdynia

tel: +48 (58) 622 60 26
+48 (58) 380 11 36
fax: +48 (58) 622 08 97
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

 

Copyright © 1998/2013